K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte.

Výhodně investovat?

Poradíme, jak výhodně investovat

Přebývají vám v domácnosti úspory a rádi byste je nějakým způsobem uchovali? Nepředpokládané a různé neočekávané výdaje mohou přijít několikrát za život. V této situaci je příjemné mít určité úspory stranou. Peníze ovšem časem ztrácejí svou hodnotu a při spoření do kasičky se dříve či později setkáte s nepříjemným zjištěním. I při precizním odkládání peněz každý měsíc nebo týden ztratí vaše peníze hodnotu a urputné snahy přijdou vniveč. 

 Existují různé možnosti, jak zhodnotit peníze tak, aby naopak vydělávaly a vy jste se za několik let mohli těšit z jejich přítomnosti. 

 

Nemovitosti

Jestliže chcete cítit i fyzicky hodnotu svých úspor, zainvestujte do nemovitosti. Tímto způsobem můžete zajistit stálý příjem. Pokud si koupíte například dům, nenechávejte ho jen tak čekat na horší časy a chátrat. Raději vytvořte podmínky a pronajímejte ho za určitou přiměřenou sumu. Tímto způsobem udržíte zdraví nemovitosti a zároveň vyděláte. 

 

Stavební spoření

Pokud vám nejde až tolik o výdělek, ale spíše vás zajímá stabilní hodnota peněz, vsaďte na stavební spoření. Tato možnost nabízí perfektní jistotu a kladný úrok pro vás. Jako nevýhoda se může zdát doba, na kterou se zavazujete, že s penězi nebudete manipulovat. Jedná se o šestiletou závaznou lhůtu, při které vám stát přidává určité procento. 

Penzijní připojištění

Ať už je vám dvacet nebo padesát, měli byste myslet na své stáří. Do budoucna oceníte jistotu a finance navíc. Pokud počítáte s využitím vašich úspor až ve stáří, bude pro vás penzijní připojištění trefou do černého. Využít ho můžete až tehdy, když dosáhnete důchodového věku. Nejde zde přímo o razantní navýšení hodnoty peněz, ale spíš odkládání stranou a přibližné udržení hodnoty

penzijní připojištění

 

Podílové fondy

Investice nabízí i přímo banky jako podílové fondy. V této situaci se stanete jedním z mnoha investorů a můžete začít vkládat i nižší částky např. stokoruny. Tato možnost ovšem může vaše finance rozmnožit nebo naopak snížit. Kolísavost v této možnosti je pro některé lidi nedůvěryhodnou možností. V krátkodobých intervalech je kolísavost velmi zřetelná, ovšem při dlouhodobém šetření se nakonec tento proces vyplácí a roste. 

Na začátku je třeba zohlednit tyto body

  • Jak dlouho chcete šetřit
  • Kdy chcete peníze využít
  • Jaké mám možnosti (finanční prostředky)
  • Chci vydělat nebo jen udržet hodnotu?

Závěrečné doporučení

Pokud se v této sféře příliš neorientujete, jistě vám pomůže nezávislý finanční poradce. Vyvarujte se mladým podomním finančním poradcům, kteří se budou snažit na vás pouze vydělat. Vsaďte raději na osvědčené firmy, které se tímto oborem zabývají již nějaký čas a mají na trhu dobrou pověst. 

Pokud se rozhodnete investovat například do sbírkových předmětů, zohledněte módní trendy a myslete na budoucnost. 

Autor: Tým IR Publikováno: 02.02.2018

Kam dále?

<< Zpět na výpis článků
DOMŮ
TOPlist